Jak probíhá rodinné, párové a těhotenské focení?

K focení přistupuji možná úplně jinak, než ostatní. Anebo úplně stejně. Nevím, nepátral jsem po tom, jak to kdo dělá.

V první řadě se snažím o to, aby vše vyhovovalo vám - lidem, které (nebo pro které) fotím.

Jak mě kontaktovat?


Dejme tedy tomu, že se o mě od někoho dozvíte, zabloudíte na můj web, facebook nebo instagram. A třeba ... třeba se vám to, co dělám i zalíbí.


Není nic jednoduššího než napsat. Na webu přes formulář, na email, přes facebook či instagram.


Pokud mi napíšete, jaké focení požadujete a přesné nebo přibližné datum, tak vám nejspíš hned ten stejný den odpovím a domluvíme se na podrobnostech.


Kde fotím?


Hned, co mě odešlete zprávu, tak první, co se vás zeptám je: "Odkud jste?"

Je to pro mě důležitá informace. Podle místa, kde žijete hledám vhodné lokality k focení.

Vybírám je hlavně tak, aby vám vyhovovali jak ve vzdálenosti, tak i kvůli atmosféře focení.


Nemusíte se ale bát, že byste platili navíc za moji cestu. Za dojezd méně jak 150km od Zlína si nic neúčtuji.


Pár dnů před focením vám tedy pošlu místo, kde se sejdeme a možná si ještě upřesníme čas.

Jsme na místě a fotíme!


Na místa dorazím vždycky o něco dřív, abych si prohlédl a vyladil přesné místa, které budou vypadat nejlépe. Mimochodem, dá se fotit všude, stačí mít nápad a trochu citu.


Hned co dorazíte, tak je samozřejmostí se představit a trochu vás naladit na pozitivní vlnu. Je to hrozně důležité. Na fotkách je to poznat. :)


V průběhu ladění se do nálady začínám pozvolna fotit. Nejdříve vás nechám jenom tak, přirozeně, Nepožaduju, abyste strnule stáli, ale mám rád pohyb. Opravdovost. Nechávám vás bavit se mezi sebou, smát se. Když je něco v nepořádku, tak vás nasměruju a upravím, aby bylo vše perfektní, ale přitom reálné. Vymýšlím za pohybu, interaguji s okolím. No a půlhodina focení uběhne jako voda. Samozřejmostí je pro mě vyslechnout vaše nápady a návrhy a zrealizovat je.


Dofoceno! Hurá domů!


Zhruba po půlhodině až hodině máme hotovo. V tuto chvíli po vás nic nepožaduji a jedu domů pracovat. Hned ten den vám pošlu upravené ukázky (2 - 3 finální fotky).


Výběr a finalizace fotek.


Druhý den od focení vám zašlu přes web www.nahledovky.cz neupravené náhledy k výběru. Při výběru fotek stačí zakliknout "vybrat k úpravě", takže nemusíte vypisovat čísla fotek a hledat, které jste to vlastně vybrali a které ne.


Jakmile mi pošlete výběr fotek, tak se pouštím do úprav a retuší. Ty mi budou trvat zhruba týden, takže do té doby dostanete elektronické verze fotek. Posílám dvě varianty. Jednu složku s fotkami v kvalitě pro web, facebook a instagram. Druhou složku s fotkami v kvalitě pro tisk. Dále fotky uploaduji na web Zonerama.cz , kde budete mít své vlastní album, které můžete poslat komukoliv. Album nebude veřejně přístupné, ale otevře ho jen ten, kdo k němu dostane odkaz.


V poslední řadě vám přivezu vytištěné fotky v dárkovém balíčku. Je tedy na vás, kde si fotky předáme. Opět si za dovoz nenechávám platit. :)

Jakmile máte vše, teprve pak vám posílám fakturu. Pokud tedy trváte na tom, že mi dáte peníze při focení, to nechávám na vás, ale standardně to dělám až po odevzdání fotek.


Nakonec ještě jedna věc. Je to všechno ještě o mnoho jednodušší než se zdá při čtení.


Hlavní pro mě je vaše spokojenost. :)64 zobrazení