Proč konzultovat svatební harmonogram s fotografem?

Proč by vám měl někdo tak nepodstatný, jako je fotograf kecat do rozvrhu?


Fotografa si většinou vybíráte podle stylu fotek a jeho přístupu. Viděli jste třeba na jeho webu nebo instagramu neskutečné fotky při západu slunce, krásně nasvícené portréty nebo emotivní “filmové” snímky.

Pojí se s tím trochu taky přehnaná představa o tom, že dobrý fotograf si poradí v jakýchkoli podmínkách.
Z části je to pravda. Umění improvizovat a přizpůsobit se situaci má většina fotografů nadstandardní.

Někdy se mi na předsvatební schůzce stane, že mě postavíte před hotovou věc a že máte novomanželské focení naplánováno hned po obědě nebo kolem 15 hodiny. Někdy taky ještě před obřadem.

Na to hned odpovídám, že to není úplně ideální. Protože za slunečného počasí je to nejhorší možný čas na venkovní portréty.

Co teď ale s tím? Krájení dortu je naplánované na 17. Potom přijede DJ a bude tanec. Svědkyně už má dále na programu hry, takže už není prostor jít se fotit navečer.

Teď s tím už nic asi nenaděláme. Poradím si. Přizpůsobím fotky situaci. Ve většině případů pak ale fotky nejsou takové, jaké jste si je představujete. Budou dobré, hezké. Ale nebude to TOP. Denní světelné podmínky jsou nekompromisní a opravdu záleží na čase focení.

Novomanželské focení je nejlepší fotit co nejpozději. Časově kolem západu slunce a klidně i chvilku po západu. Výjimka je, pokud by bylo zataženo. To se dá fotit kdykoliv a fotky budou fajn. Za slunce je pak nutné hledat stín.

Alternativou je focení na dvě kratší etapy. Jedno dříve a pokud vám to čas a nálada dovolí, tak druhé večer při západu.

Většina fotek z mého portfolia je totiž focena večer. A díky tomu jste si mě možná vybrali jako svatebního fotografa. Takže jen dobré myslet i na tohle. 😊

Next
Next

Jsem ten správný fotograf pro vás?